Charakteristika školy

Naše mateřská škola je odloučeným pracovištěm právního subjektu Masarykovy základní školy a Mateřské školy. Nachází se ve velmi pěkné a klidné okrajové části Hradce Králové, dříve samostatné obce Plotiště. Mateřská škola je umístěna v historické budově bývalé základní školy. Díky rozsáhlé rekonstrukci v roce 2009 jsou v ní čtyři krásné, světlé, nově vybavené třídy. V roce 2012 proběhla u školky plánovaná výstavba velkého dětského hřiště.

V přízemí jsou dvě třídy našich nejmenších. Dále šatny, výdejna jídla a po základní škole nám tu zůstala krásná tělocvična. V prvním patře jsou další dvě třídy pro starší děti a předškoláky, jedna třída pro nadstandartní aktivity, dvě samostatné ložnice, jídelna a výdejna jídla.

Obědy se dovážejí z vývařovny ZŠ Svobodné Dvory.

Mikulášská nadílka

V pátek 3. 12. 2021 děti navštíví Mikuláš, čert a anděl. V tento den mohou děti přijít v převlecích za Mikuláše, čerta a anděla.

Vánoční nadílka

Ve čtvrtek 16. 12. 2021 přiletí do školky Ježíšek.

Plavání

Do konce kalendářního roku 2021 je zrušeno plavání. Peníze za nevybrané hodiny budou převedeny do druhého pololetí.